Aktualitātes; Svarīga informācija klientiem!

Cienījamie klienti un apmeklētāji! Mums ir pārtraukums darbā, sakarā ar Interneta veikalu pārtaisīšanu. Paziņojām par izmaiņām mūsu mājas lapā.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Latvija, 1 Lats 2005 Bobslejs, TORINO 2006 17521

80.00 Brand New 1 In stock! Order now!
Apraksts Papildinājums
Unknown: Non-static method Ticks::containsMoreThanTicks() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/latvianc/public_html/vqmod/vqcache/vq2-catalog_view_theme_magnum_template_product_product.tpl on line 92

Ag 925; w: 31.67 g; d: 38.61 mm; proof; Q: 15 000; KM#69

bez kastītes un sertifikāta

Monētas priekšpuse (averss)
Centrā Latvijas lielā valsts ģerboņa attēls, zem tā gadskaitlis 2005. Monētas augšā puslokā uzraksts LATVIJAS, apakšā - REPUBLIKA.

Monētas aizmugure (reverss)
Monētas centrā attēlotas bobsleja kamanas ar četriem sportistiem. Augšpusē pa kreisi puslokā uzraksts OLYMPIC WINTER GAMES 2006, monētas lejasdaļā skaitlis 1, zem tā uzraksts LATS.

Monētas josta
Trīs uzraksti LATVIJA, atdalīti ar rombveida punktiem.

Svars: 31.47 g, diametrs: 38.61 mm
Metāls: 925° sudrabs
Kvalitāte: proof 
Kalta: 2005. g. Berlīnes kaltuve

Tirāža: 15 000 monētas


Latvijas Banka starptautiskas monētu programmas ietvaros laidusi apgrozībā 2006. gada Turīnas olimpiskajām spēlēm veltītu piemiņas monētu.

Bobslejs Latvijā ir populārs. Cilvēkiem tas ir svarīgs kā ikdienas dzīvē neaizsniedzama ātruma simbols, saskaņotas, drosmīgas rīcības zīme, apbrīnojamas cilvēka meistarības apliecinājums.

Rūpnīcā VEF radītās oriģinālās bobsleja kamanas ļāva kaldināt pirmos panākumus. 1984. gadā Jānis Ķipurs un Aivars Šnepsts kļuva par Eiropas čempioniem un Zintis Ekmanis olimpiskajās spēlēs Sarajevā izcīnīja bronzas medaļu, bet 1985. gadā viņš kļuva par Eiropas čempionu. 1986. gadā Māris Poikāns un Ivars Bērzups uzvarēja Pasaules kausa izcīņā. 1988. gadā olimpiskajās spēlēs Kalgari Jānis Ķipurs ieguva zelta un bronzas medaļu.

Arī 21. gadsimts atnācis ar panākumiem - ar Eiropas čempionu titulu Sanda Prūša stūrētajam bobsleja četriniekam 2003. gadā. Labs nākotnes iespēju solījums ir Latvijas junioru pēdējo gadu sniegums. Turklāt 2004. gadā Jānis Miņins kļuva par vienu no retajiem pilotiem pasaulē, kuram junioru čempionātā izdevies izcīnīt dubultuzvaru, un arī vīru konkurencē krājas jauna pieredze.

Avots: Latvijas Banka

Unknown: Non-static method Ticks::containsMoreThanTicks() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/latvianc/public_html/vqmod/vqcache/vq2-catalog_view_theme_magnum_template_product_product.tpl on line 111

Cena: 80.00€

Unknown: Non-static method Ticks::getTicksAttributeGroup() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/latvianc/public_html/vqmod/vqcache/vq2-catalog_view_theme_magnum_template_product_product.tpl on line 248
  • Kastitē
  • Sertifikāts
  • Monēta kapsulā
+ ــ